Мета:
Навчальна: закріпити поняття про панно, декоративне панно та декор; удосконалювати
техніку роботи з папером; формувати вміння створювати композиції; навчитися
працювати в команді, домовлятися.
Розвивальна: розвивати моторику рук, творчі здібності, почуття
кольору, фантазію;
Виховна: виховувати охайність, любов до природи, до свого
роду, культуру праці.
Обладнання: кольоровий папір, олівці, ножиці, клей, зразки композицій для
демонстрації.
Тип уроку: урок застосування знань, умінь і навичок на
практиці
Хід уроку
I.
Організаційний момент.
1. Привітання. Організація класу до уроку.
2. Емоційний настрій .
Пропоную учням виразити свій
настрій за допомогою квіточки або листочка. Акцентую увагу учнів на тому, що одразу дерево
було самотнє та похмуре, але коли на ньому почали з’являтися квіти та листочки
– воно ставало щоразу красивіше і могутніше. Так і ми з вами, якщо ми працюємо
в команді, одне одному допомагаємо, то ми сильніші та справимося з будь-якими
проблемами.
Отож, як вам тепер наше дерево?
Усі показують пальцем «клас» і з хорошим настроєм приступаємо до роботи.

(Попередньо заготовлені вирізані квіти, листочки. Кожен учень
підходить до скриньки і обирає об’єкт, який він хоче додати на композицію. Використовуючи клей, учні створюють
колективно композицію.) (Додаток 3)
3. Перевірка готовності до уроку
4. Упорядкування робочих місць.
II. Мотивація навчальної діяльності.
Вправа «Закінчи речення»
Щоб мати тінь завтра, треба
сьогодні …..(посадити дерево).
Хто з вас уже це зробив?
Оголошення теми, мети уроку.
Сьогодні на уроці ми закінчимо виготовляти панно «Дерево», у різноманітних
техніках.
Згадаємо що
таке панно, декоративне панно та декор;
будемо удосконалювати
техніку роботи з папером;
формувати
вміння створювати композиції;
навчитися
працювати в команді, домовлятися.
розвивати
моторику рук, творчі здібності, почуття кольору, фантазію;
виховувати охайність, любов до природи, до свого
роду, культуру праці
ІІІ. Актуалізація
знань учнів.
Вправа «Інформаційний кластер»
Які ви знаєте техніки для виготовлення виробу?

Проблемне питання. Як ви думаєте аплікацію можна зробити з яких матеріалів? (Аплікації
з паперу. Аплікації з тканини-це різновид вишивки. Аплікації з насіння і круп.
Аплікації з соломки. Аплікації з сухих рослин. Аплікації з вати і тополиного
пуху. Аплікація з серветок. Аплікації з пластиліну (глина, пластика)).
Яку аплікацію ми з вами зробили на початку уроку? (аплікація з
паперу).
IV. Закріплення і повторення знань.
Демонстрація
зразків панно. Як виготовляється панно (розповідь, демонстрація картинок)
- Що таке панно? Розгляньте зразки (зразки у презентації).
Панно (фр. Panneau,
від лат. Pannus — шматочок тканини) — частина поверхні стіни, стелі,
дверей, обмежена рамкою і заповнена живописом, мозаїкою або скульптурним
рельєфом.
Декоративне панно — це твір
декоративного мистецтва, призначений для оформлення частини стіни в інтер’єрі
(або на фасаді будівлі). Існує безліч видів декоративного панно - це різьблені
дерев'яні панно, панно з синтетичних матеріалів оброблених різними техніками,
зі шкіри, тканини, в'язані панно, розписані по склу та ін. Вони можуть бути як
вбудовані в інтер'єр, так і мати вигляд окремої картини.
Декор — це мистецтво прикрашання.
Сьогодні ми продовжуємо декоруватимемо настінне панно.
ü
В чому різниця між панно та картиною? Що між ними спільного?
Вправа «Кола Венна»
До дошки виходять два учні
виконувати цю вправу. На дошці має бути
заготовка і записані слова. Учні працюють самостійно, але і співпрацюють,
вирішують разом поставлену задачу, знаходять спільне рішення. Потрібно
згрупувати картини в одне коло, а панно в інше коло.

Слова для вправи: твір живописного мистецтва, твір
мистецтва, акварель, романтизм, сюрреалізм, дзеркальні, аплікація, кам'яні,
тканинні. Спільне між ними – це те,
що вони є творами мистецтва – це діти
повинні записати в серединку.
Демонстрування різних технік (Додаток 1)
Інтерактивна
вправа «Знайди пару».
V. Застосування
знань
1)Практична робота
Клас об’єднується у 4 групи. Кожна група отримує аркуш-заготовку для
виготовлення панно, матеріали для роботи. Кожна група працює над своїм
завданням, створює аплікацію, використовуючи різні техніки. На столі лежать:
кольоровий папір, ножиці, клей, вата, кольорові олівці, матеріал для квілінгу,
серветки. Учні отримують конверти із завданням від учителя, а потім
визначаються разом зі своєю командою, які їм потрібні матеріали для роботи,
підходять до столу і беруть лише те, що потрібно їм для виготовлення панно
технікою, яка у них була отримана в конверті.
1 група: створює
композицію «Весна» у техніці «Аплікація» – створення вишивки і аплікації з
штучних квітів.
2 група: створює
композицію «Літо» у техніці «Аплікація» - виготовлення фруктів з гудзиків та
листочків із фломірану .
3 група: створює
композицію «Осінь» у техніці «Мозаїка» - викладання з насіння яблук та груш,
4 група: створює
композицію «Зима» у техніці «Декупаж» «Квілінг» «Пейт-арт» - викладання малюнка
зі згорнутих у тонкі джгути паперових серветок.
Кожна команда творчо та
креативно підходить до виготовлення панно.
(Назви композицій
написані англійською.)
2) Повторення правил безпеки під час роботи.
1) Інструктаж.
- Виготовляємо панно у такій послідовності:
1. Візьміть основу для панно, білий картон-заготовку.
2. Підберіть тло та розфарбуйте кольоровими
олівцями.
3. Зі зворотнього боку основи приклейте
двохсторонній скоч.
4. Щоб зробити свою композицію, відповідно до
завдання, яке ви отримали у конверті, оберіть собі необхідний матеріал для
виготовлення виробу.
5. Розподіліть ролі у команді: одні розфарбовують
полотно у відповідний тон до пори року, інші вирізають заготовки із кольорового
паперу і так далі.
6. Зберіть свою композицію та прикріпіть до дошки.
7.Презентуйте
свою роботу.
2) Інструктаж
Правила
користування клеєм:
1. Клей треба наносити
пензликом від середини до країв.
2.
При потраплянні клею на одяг його слід негайно змити водою. Тому будьте
акуратними при виконанні роботи.
3.
Закінчивши роботу , клей потрібно щільно закрутити.
3) Інструктаж
Правила користування ножицями
1) Ножиці – це небезпечний інструмент. Поводитись з
ним треба обережно.
2) На робочому місці поклади ножиці так, щоб вони не
виходили за край парти.
3) Не тримай ножиці вістрями догори.
4) Не ріж на ходу. Під час різання не вставай з місця.
5) Передавай ножиці закритими і кільцями вперед.
6) Під час роботи з ножицями притримуй матеріал лівою
рукою так, щоб він не потрапляв на лінію різання.
VІ.
Презентація виготовленого панно.
З композицій, виготовлених групами учнів, утворюють
одну композицію «Пори року». Таким чином учні навчилися співпрацювати в команді
та досягати спільного рішення.

Розглядають та оцінюють роботу.
Який висновок ми можемо зробити?
«Сила команди – це
кожен її учасник. «Сила кожного учасника — це завжди команда.» Філ
Джексон.
Вправа «Мозковий штурм». Діти висловлюють свої думки та враження від роботи. (навчилися використовувати різні техніки
під час виготовлення панно, співпрацювати у команді, домовлятися, спільно
вирішувати проблему)
VІІ. Прибирання робочих місць. Підбиття
підсумків заняття.
Рефлексія.
Оцінювання роботи команди.
Вікторина
самооцінювання


- Чи сподобався вам урок?
Сьогодні кожна команда працювала прекрасно, кожен учасник зробив свій
внесок у спільну роботу і ми отримали чудовий результат. Дякую усім за хорошу
роботу! Ви молодці! Успіхів вам!
Додаток 1
ТЕХНІКИ ДЕКОРАТИВНО-УЖИТКОВОГО МИСТЕЦТВА




Додаток 2

Додаток 3































Немає коментарів:
Дописати коментар